Aktualności


TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE
ODDZIAŁ W SŁUPSKU
adres korespondencyjny:
76-200 Słupsk,
ul. Włodkowica 17/5
tel. (0-59)8-430-158
Bank PKO BPI O/M Słupsk
nr konta: 44 1020 4649 0000 7702 0002 8795
www.toz.pl

Słupsk, dnia 28.08.2017 r.

Szanowni Państwo
Dyrektorki/Dyrektorzy Szkół
w Słupsku

Zapraszamy uczniów słupskich szkół w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Psia dola w obiektywie”. Konkurs ma na celu spojrzenie okiem artysty na wdzięczny temat jakim jest najlepszy przyjaciel człowieka – pies. Wierzymy, że pochylenie się nad jego losem pozwoli dzieciom i młodzieży na uwrażliwienie, kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt i propagowanie ich humanitarnego traktowania.
Konkurs realizowany jest w ramach projektu współfinansowanego z budżetu Miasta Słupska pn. „Zwierze nie jest rzeczą”.
W załączeniu znajdziecie Państwo Regulamin konkursu. Zapraszamy do zapoznania się z jego zapisami i aktywnego udziału uczniów.

Barbara Aziukiewicz
Prezes TOZ w Polsce Oddział Słupsk

Załącznik:

 

 

Najświeższe wiadomości na naszym Facebooku

21st of Wrzesień 2017 01:41 PM Link
Do grona adoptowanych piesków dołączyła nasza Meli 🙂 Znalazła nowy dom i kochającą rodzinę 🙂 Dziękujemy i życzymy powodzenia <3
Message image
21st of Wrzesień 2017 01:08 PM Link
Poszukujemy właściciela kotki znalezionej na ul. Deotymy w Słupsku. Prosimy osoby, które rozpoznają kotkę o kontakt ze schroniskiem prowadzonym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział Słupsk od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, weekendy od 10 do 15 lub pod numerem telefonu: 59 842 29 59
Message image
21st of Wrzesień 2017 09:56 AM Link
7 października 2017 r zapraszamy przyjaciół zwierząt i miłośników biegania na kolejną już edycję Słupskiego Biegu Charytatywnego na Rzecz Zwierząt - „Pobiegnij – Pomożesz !” , którego jesteśmy organizatorami. Impreza odbędzie się na Stadionie 650 lecia w Słupsku. Ok godz. 13:00 odbędzie się start biegu na 800m - „Bieg Przyjaciół Zwierząt”. W biegu może uczestniczyć każdy! Bieg będzie miał luźną formułę przyjacielską, tak więc z dystansem poradzi sobie każdy. Start biegu głównego na 7 km nastąpi ok godz. 13.30.
Zgłoszenia do biegu https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=222
Message image
20th of Wrzesień 2017 05:33 PM Link
Poszukujemy właściciela psa znalezionego w Słupsku na. ul Leszczyńskiego. Prosimy osoby, które rozpoznają pieska o kontakt ze schroniskiem prowadzonym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział Słupsk od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, weekendy od 10 do 15 lub pod numerem telefonu: 59 842 29 59
Message image
19th of Wrzesień 2017 05:41 PM Link
Poszukujemy właściciela psa znalezionego w Słupsku na ul. Wandy. Prosimy osoby, które rozpoznają pieska o kontakt ze schroniskiem prowadzonym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział Słupsk od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, weekendy od 10 do 15 lub pod numerem telefonu: 59 842 29 59
Message image
19th of Wrzesień 2017 05:24 PM Link
Wczoraj szczęście uśmiechneło się do naszgo szczeniaczka 🙂 Mela znalazła nowy dom i kochającą rodzinę 🙂 Dziękujemy i życzymy powodzenia 🙂
Message image
19th of Wrzesień 2017 05:19 PM Link
Dzisiaj do naszego schroniska dla zwierząt przyjechał transport z darami od firmy CENEO i ROYAL CANIN. Darowizna jest efektem akcji "Rekordowa Miska" zorganizowanej przez firmę CENEO, której celem była zbiórka karmy dla zwierząt. Dzięki przeprowadzonej akcji Nasze psy otrzymały około 3 tony karmy z firmy ROYAL CANIN. Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom uczestniczącym w akcji. 🙂
Message image
19th of Wrzesień 2017 04:30 PM Link
Poszukujemy właściciela psa znalezionego w Słupsku na ul. Sołdka. Pies posiada czipa, jednak właścieciel, na którego został zarejestrowany czip, nie przyznaje się pieska. Prosimy osoby, które rozpoznają pieska i znają właściciela o kontakt ze schroniskiem prowadzonym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział Słupsk od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, weekendy od 10 do 15 lub pod numerem telefonu: 59 842 29 59
Uwaga! Pies został adoptowany ze schroniska w 2013 r.
Message image
18th of Wrzesień 2017 09:37 PM Link
Uwaga! Pilnie i na cito szukamy domu tymczasowego dla malutkiej kotki( dwa miesiące) po zabiegu usunięcia ogonka i jednej łapki. Niestety jej osłabiony organizm może sobie nie poradzić w schronisku. Kontakt 500040718
Message image
17th of Wrzesień 2017 11:37 AM Link
Message image
16th of Wrzesień 2017 11:16 PM Link
Tomi na wakacjach
Message image
16th of Wrzesień 2017 11:12 PM Link
Dzień dobry!
Ponad dwa miesiące temu adoptowałam kota Romana, i od tego czasu nie udało mi się skompletować odpowiednich zdjęć. Powody są dwa: 1. Roman nadal gardzi częścią swoich mebli, w których na pewno wyglądał by pięknie (wiklinowy kosz i budka z wejściem w kształcie głowy kota i mięciutką poduszką pozostają opuszczone); 2. Po cichu liczyłam na to, że jeszcze w tym roku uda nam się przekonać do bycia na rękach.

No ale się nie udało, więc proszę wybaczyć zbyt dużą liczbę zdjęć i przyjąć pozdrowienia z Warszawki 🙂.
Message image
16th of Wrzesień 2017 11:08 PM Link
Szanowni Państwo
Dyrektorki/Dyrektorzy Szkół
w Słupsku

Zapraszamy uczniów słupskich szkół w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Psia dola w obiektywie”. Konkurs ma na celu spojrzenie okiem artysty na wdzięczny temat jakim jest najlepszy przyjaciel człowieka – pies. Wierzymy, że pochylenie się nad jego losem pozwoli dzieciom i młodzieży na uwrażliwienie, kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt i propagowanie ich humanitarnego traktowania.
Konkurs realizowany jest w ramach projektu współfinansowanego z budżetu Miasta Słupska pn. „Zwierze nie jest rzeczą”.
W załączeniu znajdziecie Państwo Regulamin konkursu. Zapraszamy do zapoznania się z jego zapisami i aktywnego udziału uczniów.

Barbara Aziukiewicz
Prezes TOZ w Polsce Oddział Słupsk
Message image
16th of Wrzesień 2017 11:05 PM Link
Realizujemy projekt „Zwierze nie jest rzeczą”!
Pod koniec lipca br. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Słupsku rozpoczęło realizację działań w ramach projektu współfinansowanego z budżetu Miasta Słupska pn. „Zwierze nie jest rzeczą”.
Co się wydarzy?:
1. Ogłoszony zostanie konkurs fotograficzny, pn. „Psia dola w obiektywie”. Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 12-19 lat ma na celu spojrzenie okiem artysty na wdzięczny temat jakim jest najlepszy przyjaciel człowieka – pies.
2. Opracowana zostanie koncepcja scenariusza filmu edukacyjnego dotyczącego problematyki ochrony zwierząt. Film pn. " Musisz być odpowiedzialny za to, co oswoiłeś" zostanie zrealizowany przy udziale profesjonalnej ekipy filmowej.
3. Podczas konferencji z udziałem Prezydenta Roberta Biedronia z okazji Światowego Dnia Zwierząt odbędzie się premierowy pokaz zrealizowanego filmu edukacyjnego, ogłoszone zostaną wyniki konkursu fotograficznego "Psia dola w obiektywie" oraz nastąpi odsłonięcie wystawy prac konkursowych.
4. Przeprowadzony zostanie konkurs na antenie regionalnego radia - Słuchacze jednej z lokalnych rozgłośni radiowych zostaną z okazji Światowego Dnia Zwierząt zaproszeni do udziału w radiowym konkursie dotyczącym problematyki ochrony zwierząt.
5. Opracowany i wydrukowany zostanie w kalendarz na rok 2018 zawierający 12 zwycięskich prac konkursowych ( miejsca 1-3 i wyróżnienia w II kategoriach wiekowych 12-15 lat i 16-19 lat).
6. W sali Rycerskiej Muzeum Pomorza Środkowego zorganizowany zostanie koncert będący wydarzeniem mającym podnosić świadomość mieszkańców dotyczącą ochrony zwierząt. Podczas spotkania nastąpi pokaz filmu edukacyjnego oraz prac fotograficznych nadesłanych na konkurs.
7. W szkołach ponadgimnazjalnych w Słupsku zostaną przeprowadzone spotkania z młodzieżą i nauczycielami promujące pozytywne zachowania w stosunku do zwierząt, zachęcające do wolontariatu w organizacjach pro-zwierzęcych. Podczas spotkań ich uczestnikom zostanie zaprezentowany film edukacyjny wykonany w ramach projektu.

Informacji dotyczących terminów poszczególnych wydarzeń szukajcie na fb: „Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Słupsk”. Zapraszamy, bądźcie z nami i zwierzętami, październik – Miesiąc Dobroci dla Zwierząt już niedługo!

Konkurs Fotograficzny
„Psia dola w obiektywie”
REGULAMIN KONKURSU
1. Postanowienia ogólne
1.1 Organizatorem konkursu pod tytułem „Psia dola w obiektywie” (dalej: „Konkurs”) jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Słupsku - Schronisko dla Zwierząt Bezdomnych w Słupsku, ul. Portowa 1 w Słupsku
1.2 Celem Konkursu jest:
 możliwość spojrzenia okiem artysty na warunki życia psów bezdomnych,
 rozwijanie zmysłu artystycznego, prezentacja inwencji twórczej autorów zdjęć,
 propagowanie działań na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, ich poszanowania, objęcia ochroną i otaczania opieką;
 kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt;
 edukacja w zakresie ochrony zwierząt;
 współpraca z instytucjami oświatowo-wychowawczymi w zakresie wychowania dzieci i młodzieży w duchu humanitarnego stosunku do zwierząt;
1.3 Tematy prac fotograficznych:
Motywem prac powinien być pies. Miejsce wykonania fotografii – dowolne. Istnieje możliwość fotografowania psów będących pod opieką Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Słupsku, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z kierownictwem placówki. Zdjęcia będzie można wówczas wykonać podczas spaceru z czworonogiem – w dowolnej scenerii w Słupsku.
2. Zasady uczestnictwa
2.1 Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży, uczniów szkół słupskich, w dwóch kategoriach wiekowych tj. 12-15 lat i 16-19 lat.
2.2 Przystąpienie do Konkursu następuje:
a) poprzez wysłanie listownie do 5 fotografii wywołanych (lub wydrukowanych) – format pracy: 13 x18cm
b) oraz w wersji elektronicznej wysłanych pod adres: psiadola2017@wp.pl - format JPG o wymiarach min 1200x1600 pikseli lub większych (nie przekraczających 2 MB).
Zdjęcia (na odwrocie) powinny zawierać opis: imię, nazwisko, dokładny adres i nr telefonu uczestnika konkursu, tytuł zdjęcia oraz komentarz – gdzie i kiedy zdjęcie zostało wykonane.
2.3 Termin początkowy nadsyłania fotografii rozpoczyna się niezwłocznie po ogłoszeniu konkursu, terminem końcowym jest 30 września 2017 r.
2.4 Fotografie, na których będą się znajdować jakiekolwiek znaki, cyfry (np. daty) będą dyskwalifikowane.
2.5 Fotografie nie spełniające wymagań technicznych określonych przez Organizatora, nadesłane w sposób inny niż ustalony przez Organizatora lub nadesłane po terminie nie wezmą udziału w Konkursie.
2.6 Zdjęcia należy nadsyłać na adres:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Słupsku
ul. Niedziałkowskiego 6
76-200 Słupsk
2.7 Przystępując do Konkursu Uczestnik akceptuje Regulamin i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
2.8 W przypadku dzieci i młodzieży do 18 roku życia należy załączyć pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w Konkursie, która stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.
2.9 Prace nadesłane w konkursie przechodzą na własność organizatora konkursu. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w internecie oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania (Ustawa o ochronie danych osobowych z 29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133 poz. 833 z póź. zm.).
3. Zasady Konkursu
3.1 Konkurs polega na wybraniu przez powołane jury najlepszych fotografii spośród nadesłanych prac wg następujących kryteriów:
– interpretacja tematu – pomysł ,
– walory estetyczne – kompozycja i wykadrowanie.
3.2 Werdykt jury konkursu jest ostateczny i nieodwołalny.
3.3 Spośród fotografii nadesłanych przez Uczestników jury ma prawo przyznać 1, 2, 3 miejsce w dwóch kategoriach oraz wyróżnienia.
3.4 Laureaci zostaną powiadomieni o werdykcie jury. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana również na witrynach internetowych organizatorów konkursu.
3.5 Organizatorzy konkursu nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne zniszczenie prac w trakcie przesyłki.
3.6 Nagrody zostaną wręczone lub przesłane laureatom na koszt organizatorów.
3.7 Wszystkie nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas uroczystego wręczenia nagród. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie uroczystości.
3.8 Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zaprezentowania również pozostałych, nienagrodzonych prac.
3.9 Przesłane fotografie i pliki nie będą zwracane.
4. Dane osobowe:
4.1 Administratorem danych osobowych Uczestników jest Organizator.
4.2 Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach związanych z przeprowadzeniem Konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.). Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z przeprowadzeniem Konkursu jest dobrowolne, przy czym stanowi warunek udziału w Konkursie.
5. Postanowienia końcowe
5.1 Regulamin jest dostępny na stronie internetowej oraz w siedzibie Organizatora.
5.2 Niemożność doręczenia nagrody z powodu podania przez Uczestnika błędnych lub niepełnych danych powoduje, że prawo do nagrody wygasa, jeżeli nagroda nie zostanie odebrana przez Uczestnika w inny sposób.
5.3 Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu.
5.4 Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonania zmian w niniejszym Regulaminie.
Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatorów konkursu:
Małgorzata Aziukiewicz – koordynator wolontariatu, tel. 517929060
Marta Śmietanka – kierownik schroniska, tel. 500040718


Załącznik
do Regulaminu konkursu fotograficznego
„Psia dola w obiektywie”

…............................., …..................................
miejscowość data

….......................................................
imię i nazwisko rodzica

….......................................................
adres

….......................................................

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka ….................................................................. w konkursie fotograficznym „Psia dola w obiektywie” organizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Słupsku.

…........................................................
podpis rodzica
Message image
16th of Wrzesień 2017 04:16 PM Link
Dzisiaj do nowego domu pojechała nasza Ridi. Bardzo dziękujemy i życzymy powodzenia <3
Message image
16th of Wrzesień 2017 08:33 AM Link
Wczoraj do przychodni weterynaryjnej Alwet, mężczyzna - pracownik sortowani odpadów w Bierkowie przyniosł oto tego biedaka. Kociak miał wiele szczęścia! Ktoś go bezdusznie i brutalnie wrzucił do kontenera na śmieci :-(. Maluch przebył drogę smieciarką do Bierkowa, tam gdy jechał już taśmą do maszyny miażdżącej śmieci, zauważyli go pracownicy i szybko zareagowali. Dzięki nim kociak żyje! ❤ Z racji tego że w schronisku walczymy z groźną dla kociąt chorobą wirusową, znaleźliśmy dobrą duszę - naszą wolontariuszkę Monika Fortuńska, która wraz z rodziną zaopiekowała się małym "śmierdzielkiem". Kociak jest przerażony ale już wykąpany w dobrych rękach. Dziękujemy wszystkim którzy byli zaangażowanii w ratowanie kociego istnienia ❤
Message image
16th of Wrzesień 2017 08:17 AM Link
Edit: udało nam się znaleźć mamę zastępczą dla maluszka. Dziękujemy i trzymamy kciuki! ❤
Message image
15th of Wrzesień 2017 10:00 PM Link
WINSTON POZDRAWIA Z NOWEGO DOMU:) ...I WCALE NIE JESTEM TAKI GRZECZNY 🙂
15th of Wrzesień 2017 03:55 PM Link
Do grona adoptowanych kotków dołączyła dzisiaj nasza kotka Christina 🙂 Znalazła nowy dom i kochającą rodzinę 🙂 Dziękujemy i życzymy powodzenia <3
Message image
15th of Wrzesień 2017 02:33 PM Link
POSZUKIWANY DOM TYMCZASOWY

Dzisiaj do naszego schroniska trafił malutki kociaczek, którego porzuciła kotka. Schroniskowe warunki nie są dobre dla takiego maleństwa, dlatego poszukujemy domku tymczasowego, gdzie kotek będzie miał stałą opiekę. Schronisko gwarantuje wszelką możliwą pomoc dla osób chcących zająć się kociaczkiem. Kociak wymaga karmienia mlekiem zastępczym! Kontakt 500040718
Message image