Galerie

FOTOREPORTAŻE Z DZIAŁALNOŚCI SCHRONISKA
ROK 2018

27.05.2018 roku odbył się "Bieg na 6 łap". Dopisała pogoda, wolontariusze i uczestnicy, którzy licznie zgromadzili się by pobiec lub pospacerować z Naszymi Podopiecznymi. Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom i wolontariuszom za udział w imprezie, dzięki którym psiaki mogły wyjść ze schroniska na dłużej. Szczególne podziękowania składamy na ręce Magdaleny Drewniak z koordynację imprezy.

Odwiedziliśmy dzieci w Przedszkolu nr 3 w Słupsku. Razem z nami pojechał mała kotka Mitra. Dzieci dowiedziały się jak powinny opiekować się swoimi pupilami i dlaczego zwierzęta trafiają do schroniska. Bardzo dziękujmy za zaproszenie i dary przekazane dla Naszych Podopiecznych.

22 kwietnia 2018 r. w Naszym schronisku pierwszy raz odbył się Dzień Otwarty. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy tak licznie przybyli i w taką piękną pogodę zabrali Nasze pieski na spacer. Najważniejsze, że ten dzień przynósł wymierne efekty w postaci adopcji, kilka następnych psiaków siedzi już na walizkach i wkrótce rozpoczną nowe życie. Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie Nasi wolontariusze, którym bardzo serdecznie dziękuję za wszystko!

ROK 2017

Dzisiaj w Naleśnikarni "Koty Za Płoty" odbyła się premiera książki pt. Dziewczynka Stonka i krwawe gody. Zostaliśmy zaproszeni na to wydarzenie z naszymi podopiecznymi. Swoje widzięki w naleśnikarni prezentowali Wasyl, Cezar i Elfin- koty które najdłużej oczekują w schronisku na nowy dom. Dziękujemy wolontariuszkom Monika Fortuńska i Sylwia Żuk oraz tymczasowym opiekunom Wasyla za przybycie z kociakami. Składamy serdeczne podziękowania autorce książki i wydawnictwu za wsparcie - część dochodu że sprzedaży książki zostanie przeznaczona na rzecz schroniska. Dziękujemy!

11.06.2017 r w naszym schronisku odbył się bieg na 6 łap. Tym razem pogoda nam dopisała. Pieski były bardzo zadowolone, że mogły się wybiegać. Na podium stanęli: Sam, Blue i Bubu, gratulujemy osobom, które biegły z tymi psiakami. Po ukończonym biegu na uczestników czekał słodki poczęstunek. Osoby, które ukończyły bieg najszybciej zostały nagrodzone medalami. Bardzo dziękujemy wolontariuszom za pomoc w organizacji biegu, Pani Magdalenie za koordynację imprezy i osobom, które brały udział w biegu

Dzisiaj tj. 20.05.2017 wraz z Naszymi wolontariuszami uczestniczyliśmy w Nocy Ratusza. Była to okazja do tego żeby mieszkańcy Słupska poznali naszych podopiecznych : Abę, Blondi, Pucka, Orysa, Dusię Szagiego, Aniego, Feliniego, Demona, Dzekiego, Blue. Dziękujemy wszystkim wolontaroiszom, którzy prezentowali psiaki Słupszczanom. Dziękujemy także władzom miasta za zaproszenie.

23 kwietnia 2017 roku Naszym schronisku dla zwierząt odbył się kwietniowy spacer Naszych podopiecznych. Pogoda dopisała i wiele piesków wyszło na długi spacer ulicami Słupska. Na zakończenie na uczestników czekał słodki poczęstunek, ciepła kawa i herbata. Odbyła się też loteria fantowa (każdy los wygrywał) , dzięki której zebrane pieniążki wspomogą Naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc w organizacji marszu Wolontariuszom, Policji za zapewnienie bezpieczeństwa oraz Wszystkim spacerującym z psami, dzięki którym pieski mogły wyjść ze schroniska. :)

17 lutego z okazji Światowego Dnia Kota wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariusza "Promyk" z Sycewic zorganizowaliśmy Happening "KOTY WYCHODZĄ NA ULICĘ". Akcja ma na celu promowanie adopcji kotów ze schroniska a także uświadomienie mieszkańcom że koty wolno żyjące są bardzo ważne w ekosystemie miasta.

17 lutego 2017 r. odwiedziliśmy dzieci z przedszkola "Kraina Uśmiechu". Z okazji DNIA KOTA zorganizowano dzieciom koci bal, w którym przez chwilę także uczestniczyliśmy. Dziękujemy za zaproszenie i dary przekazane dla kotków.

W dniu zakochanych w Naszym schronisku dla zwierząt odbył się spacer walentynkowy. Dopisała Nam piękna pogoda. Podobnie jak w zeszłym roku, dzisiejsze wydarzenie cieszyło bardzo dużym zainteresowaniem. Ogromnie Nas to cieszy ponieważ na spacer wyszły niemal wszystkie psy przebywające w schronisku. Nasi podopieczni dzielnie pokonali całą trasę. Na zakończenie na uczestników czekał słodki poczęstunek i ciepła herbata. Dzięki uprzejmości dystrybutora karmy Husse każdy otrzymał "pakiet poczęstunkowy"dla pieska. Pragniemy serdecznie podziękować: *uczestnikom-za okazane serce, *wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie spaceru, za wykonanie kokard, za upieczenie ciasteczek dla psów i za upieczenie ciast, *Joannitom za opiekę medyczną, *Policji za zapewnienie bezpieczeństwa, Dystrybutorowi karmy Husse za pakiety z karmą i czerwone balony.

ROK 2016

20 grudnia 2016 r. odwiedziliśmy dzieci w Przedszkolu nr. 9 w Słupsku. Dzieci dowiedziały jak opiekować się swoimi pupilami i dlaczego zwierzaki trafiają do schroniska. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

11 grudnia 2016 r. wraz z wolontariuszami wzięliśmy udział w akcji "Zwierzę też człowiek" realizowanej w ramach konkursu Stop przemocy wobec zwierząt. Dziękujemy Fundacji Indygo za zorganizowanie akcji i zaproszenie Nas do udziału w niej. Pamiętajcie, aby nie pozostać biernym gdy widzicie przemoc wobec tych którzy sami nie mogą się obronić. Dziękujemy wolontariuszom, którzy mimo deszczowej pogody poszli z psiakami na spacer na Stary Rynek. Może ktoś już wypatrzył jakiegoś pupila i niedługo znajdzie wspaniały dom?

5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczestniczyliśmy w Gali zorganizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Praca naszych wolontariuszy zdobyła uznanie i najaktywniejsi z nich otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów. Schronisko dla Zwierząt prowadzone przez słupski Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce zostało uhonorowane statuetką Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom.Gratulujemy wyróżnionym!

3 października odbył się IV Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt. W biegu wzięło udział bardzo dużo osób. Najbardziej cieszy fakt, że było wiele rodzin z dziećmi i to w różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy „pobiegli” w specjalnych wózkach prowadzonych przez rodziców. Jak na październikową aurę pogoda dopisała W imprezie wzięły udział psy ze schroniska dla zwierząt wraz z wolontariuszami. Dziękujemy wszystkim, bez których dzisiejsza impreza nie byłaby możliwa. Wolontariuszom wraz z opiekunami ze Szkolnego Koła Wolontariusza \"Promyk\" w Sycewicach, którzy zabezpieczali trasę biegu, wolontariuszom Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Słupsku oraz Schroniska dla Zwierząt, Wodociągom Słupsk za ugaszenie wodą pragnienia biegaczy, Joannitom za opiekę medyczną i Poradni Promocji Zdrowia za wykonywanie badań dla uczestników imprezy. Dziękujemy funkcjonariuszom KM Policji za zapewnienie bezpieczeństwa. Cieszy nas i dziękujemy za poparcie naszej inicjatywy przez Fundację INDYGO oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych \"Dajmy Im Radość\".

01.10.2016 r W Parku Kultury i Wypoczynku odbył się Festiwal Smaku i Rękodzieła \"Zielone Jarmarki\". Udaliśmy się tam wraz z wolontariuszami z naszymi psiakami, w celu promowania adopcji zwierząt ze schroniska. Psy uczestniczące w wyjściu wzbudziły duże zainteresowanie i były bardzo zadowolone ze spaceru w inne okolice miasta. Dziękujemy wolontariuszom, którzy wsparli Nas w ten dzień swoją obecnością.

Dzisiaj 27 sierpnia 2016 r. uczestniczyliśmy wraz z psiakami i wolontariuszami w Nocy Ratusza 2016. Promowaliśmy adopcje psów i kotów ze schroniska i udział w wolontariacie. Psiaki: Kamira, Alis, Winston, Harry, Pascal, Kubuś, Demon, Jogi spisały się wspaniale! A wolontariuszka Małgosia wystąpiła w roli psa maskotki. Dziękujemy wolontariuszom za udział w imprezie.

Dzisiaj na terenie "Leśnego Kota" w Słupsku zorganizowany został Dzień Dziecka "Wszystkie dzieci nasze są". W imprezie wzięli udział nasi wolontariusze z psami. Dzieci miały okazję poznać naszych podopiecznych. Dziękujemy wolontariuszom którzy towarzyszyli Kapslowi, Bassowi, Feliniemu,Winstonowi,Majlo i Tekili.

W sobotę 21.05.2016 r Słupskie schronisko odwiedził autor książki \\\"Psie Troski\\\" Tom Justyniarski. Z tej okazji dzieci ze słupskich szkół czytały fragmenty książki naszym psiakom. Swoją obecnością zaszczyciła Nas także Pani wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Pan wiceprezydent Marek Biernacki.

Spacerek nad morzem po raz drugi :)

Plaża, dzika plaża, morze dookoła... Z wysokiego brzegu wieczór mewy woła... Twarz przy twarzy, dłonie w dłoniach... Przytuleni, zamyśleni, zakochani idą brzegiem ku jesieni. Nasze przeszczęśliwe bezdomniaki... Z Facebook Małgorzaty Dwulit

Manifestacja pod hasłem: Nie! Cyrkom ze zwierzętami pod patronatem fundacji VIVA. Razem z wolontariuszami wyraziliśmy swój sprzeciw. Manifestację poparł również prezydent Słupska Robert Biedroń.

SOBOTA cudowny słoneczny dzień .Dzieci były zadowolone ze spotkania z bezdomniakami w Teatrze TĘCZA.To było nowe doświadczenie dla naszych psiaków. Tego dnia w schronisku dzięki wolontariuszom wyszły na spacer wszystkie psiaki, które mogły wyjść. Przybyło nowych wolontariuszy z czego się bardzo cieszę i myślę, że inni też, a szczególnie kochane "cztery łapy". Małgorzata Dwulit

Schroniskowe walentynki 2016 :) Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, liczba zwierząt okazała się mniejsza niż liczba chętnych osób na spacer. Na spacer wyszły wszystkie psiaki schroniska, a było ich aż 85 :) Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy odwiedzili nasze schronisko i podarowali trochę miłości naszym psiakom. Dzięki pomocy wolontariuszy podczas dzisiejszej kwesty udało się nam zebrać 1128,64 zł :) Dziękujemy naszym wolontariuszom oraz osbom, które wspomogły nasze schronisko :)