Galerie

FOTOREPORTAŻE Z DZIAŁALNOŚCI SCHRONISKA

17 lutego z okazji Światowego Dnia Kota wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariusza "Promyk" z Sycewic zorganizowaliśmy Happening "KOTY WYCHODZĄ NA ULICĘ". Akcja ma na celu promowanie adopcji kotów ze schroniska a także uświadomienie mieszkańcom że koty wolno żyjące są bardzo ważne w ekosystemie miasta.

17 lutego 2017 r. odwiedziliśmy dzieci z przedszkola "Kraina Uśmiechu". Z okazji DNIA KOTA zorganizowano dzieciom koci bal, w którym przez chwilę także uczestniczyliśmy. Dziękujemy za zaproszenie i dary przekazane dla kotków.

W dniu zakochanych w Naszym schronisku dla zwierząt odbył się spacer walentynkowy. Dopisała Nam piękna pogoda. Podobnie jak w zeszłym roku, dzisiejsze wydarzenie cieszyło bardzo dużym zainteresowaniem. Ogromnie Nas to cieszy ponieważ na spacer wyszły niemal wszystkie psy przebywające w schronisku. Nasi podopieczni dzielnie pokonali całą trasę. Na zakończenie na uczestników czekał słodki poczęstunek i ciepła herbata. Dzięki uprzejmości dystrybutora karmy Husse każdy otrzymał "pakiet poczęstunkowy"dla pieska. Pragniemy serdecznie podziękować: *uczestnikom-za okazane serce, *wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie spaceru, za wykonanie kokard, za upieczenie ciasteczek dla psów i za upieczenie ciast, *Joannitom za opiekę medyczną, *Policji za zapewnienie bezpieczeństwa, Dystrybutorowi karmy Husse za pakiety z karmą i czerwone balony.

20 grudnia 2016 r. odwiedziliśmy dzieci w Przedszkolu nr. 9 w Słupsku. Dzieci dowiedziały jak opiekować się swoimi pupilami i dlaczego zwierzaki trafiają do schroniska. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczestniczyliśmy w Gali zorganizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Praca naszych wolontariuszy zdobyła uznanie i najaktywniejsi z nich otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów. Schronisko dla Zwierząt prowadzone przez słupski Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce zostało uhonorowane statuetką Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom.Gratulujemy wyróżnionym!

11 grudnia 2016 r. wraz z wolontariuszami wzięliśmy udział w akcji "Zwierzę też człowiek" realizowanej w ramach konkursu Stop przemocy wobec zwierząt. Dziękujemy Fundacji Indygo za zorganizowanie akcji i zaproszenie Nas do udziału w niej. Pamiętajcie, aby nie pozostać biernym gdy widzicie przemoc wobec tych którzy sami nie mogą się obronić. Dziękujemy wolontariuszom, którzy mimo deszczowej pogody poszli z psiakami na spacer na Stary Rynek. Może ktoś już wypatrzył jakiegoś pupila i niedługo znajdzie wspaniały dom?

3 października odbył się IV Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt. W biegu wzięło udział bardzo dużo osób. Najbardziej cieszy fakt, że było wiele rodzin z dziećmi i to w różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy „pobiegli” w specjalnych wózkach prowadzonych przez rodziców. Jak na październikową aurę pogoda dopisała W imprezie wzięły udział psy ze schroniska dla zwierząt wraz z wolontariuszami. Dziękujemy wszystkim, bez których dzisiejsza impreza nie byłaby możliwa. Wolontariuszom wraz z opiekunami ze Szkolnego Koła Wolontariusza \"Promyk\" w Sycewicach, którzy zabezpieczali trasę biegu, wolontariuszom Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Słupsku oraz Schroniska dla Zwierząt, Wodociągom Słupsk za ugaszenie wodą pragnienia biegaczy, Joannitom za opiekę medyczną i Poradni Promocji Zdrowia za wykonywanie badań dla uczestników imprezy. Dziękujemy funkcjonariuszom KM Policji za zapewnienie bezpieczeństwa. Cieszy nas i dziękujemy za poparcie naszej inicjatywy przez Fundację INDYGO oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych \"Dajmy Im Radość\".

01.10.2016 r W Parku Kultury i Wypoczynku odbył się Festiwal Smaku i Rękodzieła \"Zielone Jarmarki\". Udaliśmy się tam wraz z wolontariuszami z naszymi psiakami, w celu promowania adopcji zwierząt ze schroniska. Psy uczestniczące w wyjściu wzbudziły duże zainteresowanie i były bardzo zadowolone ze spaceru w inne okolice miasta. Dziękujemy wolontariuszom, którzy wsparli Nas w ten dzień swoją obecnością.

Dzisiaj 27 sierpnia 2016 r. uczestniczyliśmy wraz z psiakami i wolontariuszami w Nocy Ratusza 2016. Promowaliśmy adopcje psów i kotów ze schroniska i udział w wolontariacie. Psiaki: Kamira, Alis, Winston, Harry, Pascal, Kubuś, Demon, Jogi spisały się wspaniale! A wolontariuszka Małgosia wystąpiła w roli psa maskotki. Dziękujemy wolontariuszom za udział w imprezie.

Dzisiaj na terenie "Leśnego Kota" w Słupsku zorganizowany został Dzień Dziecka "Wszystkie dzieci nasze są". W imprezie wzięli udział nasi wolontariusze z psami. Dzieci miały okazję poznać naszych podopiecznych. Dziękujemy wolontariuszom którzy towarzyszyli Kapslowi, Bassowi, Feliniemu,Winstonowi,Majlo i Tekili.