Galerie 2016

20 grudnia 2016 r. odwiedziliśmy dzieci w Przedszkolu nr. 9 w Słupsku. Dzieci dowiedziały jak opiekować się swoimi pupilami i dlaczego zwierzaki trafiają do schroniska. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

11 grudnia 2016 r. wraz z wolontariuszami wzięliśmy udział w akcji "Zwierzę też człowiek" realizowanej w ramach konkursu Stop przemocy wobec zwierząt. Dziękujemy Fundacji Indygo za zorganizowanie akcji i zaproszenie Nas do udziału w niej. Pamiętajcie, aby nie pozostać biernym gdy widzicie przemoc wobec tych którzy sami nie mogą się obronić. Dziękujemy wolontariuszom, którzy mimo deszczowej pogody poszli z psiakami na spacer na Stary Rynek. Może ktoś już wypatrzył jakiegoś pupila i niedługo znajdzie wspaniały dom?

5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczestniczyliśmy w Gali zorganizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Praca naszych wolontariuszy zdobyła uznanie i najaktywniejsi z nich otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów. Schronisko dla Zwierząt prowadzone przez słupski Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce zostało uhonorowane statuetką Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom.Gratulujemy wyróżnionym!

3 października odbył się IV Słupski Bieg Charytatywny na Rzecz Zwierząt. W biegu wzięło udział bardzo dużo osób. Najbardziej cieszy fakt, że było wiele rodzin z dziećmi i to w różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy „pobiegli” w specjalnych wózkach prowadzonych przez rodziców. Jak na październikową aurę pogoda dopisała W imprezie wzięły udział psy ze schroniska dla zwierząt wraz z wolontariuszami. Dziękujemy wszystkim, bez których dzisiejsza impreza nie byłaby możliwa. Wolontariuszom wraz z opiekunami ze Szkolnego Koła Wolontariusza \"Promyk\" w Sycewicach, którzy zabezpieczali trasę biegu, wolontariuszom Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Słupsku oraz Schroniska dla Zwierząt, Wodociągom Słupsk za ugaszenie wodą pragnienia biegaczy, Joannitom za opiekę medyczną i Poradni Promocji Zdrowia za wykonywanie badań dla uczestników imprezy. Dziękujemy funkcjonariuszom KM Policji za zapewnienie bezpieczeństwa. Cieszy nas i dziękujemy za poparcie naszej inicjatywy przez Fundację INDYGO oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych \"Dajmy Im Radość\".

01.10.2016 r W Parku Kultury i Wypoczynku odbył się Festiwal Smaku i Rękodzieła \"Zielone Jarmarki\". Udaliśmy się tam wraz z wolontariuszami z naszymi psiakami, w celu promowania adopcji zwierząt ze schroniska. Psy uczestniczące w wyjściu wzbudziły duże zainteresowanie i były bardzo zadowolone ze spaceru w inne okolice miasta. Dziękujemy wolontariuszom, którzy wsparli Nas w ten dzień swoją obecnością.

Dzisiaj 27 sierpnia 2016 r. uczestniczyliśmy wraz z psiakami i wolontariuszami w Nocy Ratusza 2016. Promowaliśmy adopcje psów i kotów ze schroniska i udział w wolontariacie. Psiaki: Kamira, Alis, Winston, Harry, Pascal, Kubuś, Demon, Jogi spisały się wspaniale! A wolontariuszka Małgosia wystąpiła w roli psa maskotki. Dziękujemy wolontariuszom za udział w imprezie.

Dzisiaj na terenie "Leśnego Kota" w Słupsku zorganizowany został Dzień Dziecka "Wszystkie dzieci nasze są". W imprezie wzięli udział nasi wolontariusze z psami. Dzieci miały okazję poznać naszych podopiecznych. Dziękujemy wolontariuszom którzy towarzyszyli Kapslowi, Bassowi, Feliniemu,Winstonowi,Majlo i Tekili.

W sobotę 21.05.2016 r Słupskie schronisko odwiedził autor książki \\\"Psie Troski\\\" Tom Justyniarski. Z tej okazji dzieci ze słupskich szkół czytały fragmenty książki naszym psiakom. Swoją obecnością zaszczyciła Nas także Pani wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Pan wiceprezydent Marek Biernacki.

Spacerek nad morzem po raz drugi :)

Plaża, dzika plaża, morze dookoła... Z wysokiego brzegu wieczór mewy woła... Twarz przy twarzy, dłonie w dłoniach... Przytuleni, zamyśleni, zakochani idą brzegiem ku jesieni. Nasze przeszczęśliwe bezdomniaki... Z Facebook Małgorzaty Dwulit

Manifestacja pod hasłem: Nie! Cyrkom ze zwierzętami pod patronatem fundacji VIVA. Razem z wolontariuszami wyraziliśmy swój sprzeciw. Manifestację poparł również prezydent Słupska Robert Biedroń.

SOBOTA cudowny słoneczny dzień .Dzieci były zadowolone ze spotkania z bezdomniakami w Teatrze TĘCZA.To było nowe doświadczenie dla naszych psiaków. Tego dnia w schronisku dzięki wolontariuszom wyszły na spacer wszystkie psiaki, które mogły wyjść. Przybyło nowych wolontariuszy z czego się bardzo cieszę i myślę, że inni też, a szczególnie kochane "cztery łapy". Małgorzata Dwulit

Schroniskowe walentynki 2016 :) Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, liczba zwierząt okazała się mniejsza niż liczba chętnych osób na spacer. Na spacer wyszły wszystkie psiaki schroniska, a było ich aż 85 :) Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy odwiedzili nasze schronisko i podarowali trochę miłości naszym psiakom. Dzięki pomocy wolontariuszy podczas dzisiejszej kwesty udało się nam zebrać 1128,64 zł :) Dziękujemy naszym wolontariuszom oraz osbom, które wspomogły nasze schronisko :)