Dom Tymczasowy

Dom Tymczasowy jest szczególnie potrzebny zwierzętom, które źle znoszą pobyt w schronisku. Psy lękliwe, nieufne, skrzywdzone przez człowieka, chore czy stare. Także kocięta, które są zbyt małe, by bez ciepła i miłości wyrosnąć na piękne, zdrowe koty.. Zwierząt potrzebujących pomocy zawsze jest bardzo dużo, warto zaopiekować się chociaż jednym.

Dla człowieka wrażliwego na cierpienie zwierząt nie ma chyba większej nagrody niż ujrzenie szczęśliwego zwierzęcia, biegającego po własnym ogródku, głaskanego przez ukochanego właściciela. Najważniejsze są chęci, trochę wolnego czasu i dobre serce. Dla opiekuna to kilka tygodni, czasem miesięcy – dla psa lub kota jedyna szansa na normalne życie.

Zwierzolubie

Jeśli bardzo chcesz zaopiekować się zwierzakiem, ale nie możesz mieć go na stałe adopcja tymczasowa jest najlepszym rozwiązaniem. Daje obustronne korzyści – zwierzęciu opiekę i powrót do normalności, opiekunowi przyjemność z zajmowania się czworonogiem przynajmniej tymczasowo.

Wszystkie obowiązki tymczasowego opiekuna oraz schroniska ujęte są w UMOWIE TYMCZASOWEJ OPIEKI NAD ZWIERZĘCIEM , która jest podpisywana między stronami. Tymczasowy opiekun zapewnia zwierzęciu odpowiednie miejsce bytowania, jak również pożywienie, wodę. W zależności od indywidualnych potrzeb zwierzęcia również pielęgnacja – kąpiele, czesanie itp. Aktywne poszukiwanie nowego – stałego domu we współpracy ze schroniskiem, poprzez różnego rodzaju ogłoszenia, akcje rekomendujące dane zwierzę itp.. Schronisko,  w razie wystąpienia uzasadnionej potrzeby, zapewnia adoptowanemu na dom tymczasowy zwierzęciu leczenie. Bardzo ważny jest stały kontakt ze schroniskiem i informowanie go o przebiegu socjalizacji zwierzęcia.

Więcej informacji na temat funkcjonowania domu tymczasowego udzielimy Ci w biurze adopcyjnym schroniska czynnym w dni powszednie od 11 do 17 lub w weekendy od 11 do 15 lub pod nr telefonu 798109196. .

Przekaż 1,5% podatku

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% swojego podatku na działalność naszego schroniska

KRS: 0000154454

koniecznie dopisać SCHRONISKO W SŁUPSKU