ZWIERZĘTA DO ADOPCJI

Psy

aslan

Urodzony w 2016 roku. Aslan to duży samiec. Przyjechał do nas z łatką agresora – jak się okazało ową agresję wykazywał ze strachu. Teraz prawie każdy wolontariusz podepnie go do smyczy bez żadnych obaw, co nie zmienia faktu, że Aslan jest psem, któremu w domu jasno trzeba będzie wyznaczyć zasady. Świetnie sprawdzi się w sporcie, ma też duże predyspozycje do opanowania nie tylko podstawowego, ale również zaawansowanego posłuszeństwa 🙂

Aza

Aza to średniej wielkości suczka urodzona około 2015 roku, a od 2016 przebywa w naszym schronisku. Z wyglądu Aza przypomina miniaturową wersję dobermana. Aza szuka spokojnego i wyrozumiałego opiekuna, który otoczy ją miłością. Nowy opiekun musi być przygotowany na pracę z nią, ponieważ Aza jest psem lękliwym – boi się dotyku i ma wiele nieprzepracowanych problemów. Pomimo tego, suczka ma swoich wolontariuszy, którym ufa i pozwala się dotykać. Wierzymy, że odpowiednie podejście pomoże jej się otworzyć. 

Aza bardzo chętnie wychodzi na spacery i bardzo fajnie z nich korzysta. Uwielbia przebywać na zewnątrz, wtedy czuje się nieco pewniej i się rozluźnia. Widać w niej ogromny potencjał, dlatego mamy nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto ją pokocha i da jej ten dom, na który tak długo czeka. Ben

Urodzony w 2021 roku. Ben to duży samiec. Jego historię znamy bardzo dobrze, ponieważ pod osłoną nocy został przywiązany do hydrantu przed schroniskiem. Na samym początku był przerażony całą sytuacją i nie dawał do siebie podejść. 

Teraz dzięki pracy wolontariuszy i pracowników stał się psem otwartym na kontakt z człowiekiem. Ben bardzo chętnie wychodzi na spacery, dużo węszy i eksploruje. Dogaduje się z kolegami z boksu, a na spacerze kilka razy sprawdza, czy wszyscy są na miejscu. Przy bliższym zapoznaniu Ben dużo zyskuje i oczarowuje. Potrafi skupić się na człowieku, pozwala na coraz śmielszy dotyk i chętnie wykonuje komendy za małe co nieco. 

Ben szuka rodzinki świadomej jego przeszłości, która chętnie się nim zaopiekuje i wszystkiego nauczy. Darhan

Urodzony w 2016 roku. Świetny, pies w typie owczarka. Jak pokocha, to na zabój i świata nie widzi poza przewodnikiem. Pies świetnie zmotywowany na zabawki, reaguje na imię, zna podstawowe komendy. Uwielbia zabawy węchowe, szarpanie się, rzucanie piłki. Jest dość silny i w nowym domu początkowo może doskwierać ciągnięcie na smyczy – pies jest natomiast bardzo karny więc wypracowanie luźnej smyczy nie powinno być problemem 🙂

dingo

Urodzony w 2012 roku. To większych rozmiarów psiak, który po 8 latach wrócił  z adopcji 🙁 Całe szczęście, szybko ponownie odnalazł się w schroniskowej rzeczywistości. 

Nie zmienia to jednak faktu, że dom potrzebny jest dla niego na cito 🙁

dion

Dion to niewielkich rozmiarów bardzo przyjemny piesek 😀
Bardzo proludzki, chętnie wchodzi w interakcje z człowiekiem, łasy na smaczki i niekonfliktowy w stosunku do innych psiaków 🙂

ELEK

Urodzony w 2012 roku Elek to większy, około 8-letni pies w typie teriera, bardzo spokojny w stosunku do człowieka. W stosunku do psów raczej dominujący choć mamy wrażenie, że z wiekiem się wycisza i staje się poczciwym i eleganckim psim seniorem 🙂

Morbi

Urodzony w 2022 roku. Do schroniska trafił jako starszy szczeniak, jest w typie rasy bull. Energiczny, zabawowy, skoczny i po dłuższym pobycie u nas – W KOŃCU łaknący kontaktu z człowiekiem.

Bardzo fajny młody psiak, wymagający wychowania.MERY

Urodzona w 2020 roku. Mery to suczka oddana niedawno z adopcji, zaliczyła więc epizod w domu. Nie było zastrzeżeń co do zachowania czystości, Mery jednak potrzebuje stabilnego, pewnego siebie i konsekwentnego opiekuna. Nie może was zwieść jej uroda, bo choć suczka jest piękna, to bardzo wymagająca 🙂

Hejterka

Urodzona w 2017 roku. Moje życie toczy się w cieniu, ale jestem gotowa rozświetlić każdy dzień swoją obecnością. Choć początkowo mogę wydawać się lekko wycofana i potrzebuję trochę czasu by zaufać, to w moim sercu tli się ogromna miłość do ludzi. Spacerując, nie zwracam uwagi na mijane psy, bo skupiam się na odnalezieniu właśnie Ciebie – mojego człowieka. Jestem łagodnym łasuchem, który pragnie tylko ciepłego przytuliska i okazji, by dzielić z Tobą radość codzienności. ❤️ Pozwalam na zabiegi kosmetyczne i troskę o moje dobro, a w zamian oferuję lojalność i bezwarunkową miłość.  

PELE

Urodzony w 2018. Pele to większy pies z tragiczną przeszłością. Najpierw znęcanie się nad psem, później nieudana adopcja… niestety, tego psa człowiek zawiódł już dwa razy. Nie dziwi więc, gdy Pele reaguje paniką przy zabiegach weterynaryjnych lub przy próbie szybkiego kontaktu. 

Ten pies potrzebuje spokoju, cierpliwości i dużo miłości.

Kajman

To starszy piesek, urodzony ok. 2016. Zanim trafił do schroniska (2022), był psem łańcuchowym w tragicznych warunkach i na początku bardzo trudno mu się było otworzyć na człowieka.

Uwielbia spacery i zawsze wesoło merda ogonem, a potem chętnie węszy i jest wszystkim bardzo zainteresowany. Lubi też w trawie poszukiwać przysmaków. 

To wesoły duży miś, który dopiero teraz poznaje człowieka z dobrej strony. Jest łakomczuchem, więc trzeba uważać na ręce, bo często mu się wydaje, że są tam poukrywane różne atrakcyjne smaczki.

Nie zaczepia innych psów.

kremi

Urodzona w 2017 roku. Młoda, lecz trochę wycofana suczka. Pracujemy nad jej pewnością siebie, jednak już teraz jesteśmy w stanie powiedzieć, że z wyglądu jest uroczą kruszyną! 

Zaś pod względem zachowania – wymaga pracy pozytywnymi metodami.

jager

Urodzony w 2014 roku. Szalony psiak w typie owczarka, z ogromnymi pokładami energii. Uwielbia smaczki, które je dość łapczywie 😀

teito

Starszy psiak średniej wielkości uwielbiający człowieka 🙂
Z psiakami jest w stanie się dogadac jednak nie wszystkie mu się podobają 😀

bystry

Urodzony w 2014 roku. Bystry to mniejszy psiak.. Jego historia jest smutna, ponieważ został wyłowiony z rzeki Bystra. Na samym początku stronił od kontaktu z człowiekiem, nie wiedział czy może mu ufać. Na przestrzeni czasu Bystry zmienił się o 180 stopni. Chętnie wychodzi na spacery i pomimo swojego wieku ma naprawdę niespożyte pokłady energii – pędzi szybciej niż niejeden młodziak. W ostatnim czasie Bystry pokazał nam, że potrafi nawiązać relację z człowiekiem. Ma swoją ukochaną wolontariuszkę Basię, z którą przemierza kilometry zarówno w lesie jak i na plaży. Bystry potrzebuje czasu, żeby zaufać i pokazać swoje prawdziwe oblicze, ale efekt wart jest wysiłku. 

Floyd

Urodzony w 2017 roku FLOYD to wesoły energiczny psiak, który kocha biegać, biegać i jeszcze raz biegać! W trakcie spacerów jest początkowo bardzo podekscytowany i ciągnie na smyczy, ale uspokaja się, gdy się już wybiega. 

Jest bardzo pozytywny, cieszy go zabawa piłką i obecność człowieka. Nie jest agresywny, spokojnie poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym. 

To psiak, który potrzebuje konsekwentnego opiekuna, który jednocześnie zapewni mu odpowiednią ilość ruchu.

joker

Urodzony w 2014 roku to cudowny pies. W boksie robi sobie antyreklamę szczekając i skacząc do krat., ale na spacerze zmienia się na plus o 180 stopni. 🙂

odyn

Urodzony w 2020 roku Odyn to jeden z największych psów w naszym schronisku. 

Śmiało można o nim powiedzieć, że człowieka kocha całym sercem, choć nie zawsze zdaje sobie sprawę ze swoich rozmiarów. Z tego względu nadaje się do domu, gdzie są starsze dzieci. 

Na spacerach zdarza mu się ciągnąć, ale za to jest wpatrzony w człowieka i uwielbia jego towarzystwo, oraz wspólne zabawy.


Majster

Urodzony w 2022 roku Majster to pies średniej wielkości (do kolana), przypominajacy wygladem teriera niemieckiego. To bardzo mądry pies – przychodzi na zawołanie, jest także bardzo pojętny, jeżeli chodzi o naukę (dobrze reaguje na korekty). Całym sobą kocha człowieka, uwielbia przytulaski i mizianie. Dobrze dogaduje się z kolegami z boksu, ale nie lubi innych psów i w kontaktach z nimi jest prowokatorem. Typowo dla teriera nie toleruje kotów. W kontakcie z dzieckiem lat 11 (spacery podczas Dni Otwartych) nie stwarza żadnych problemów.

Cazzo

Urodzony w 2020 roku. Cazzo to piesek spokojny i delikatny, który u człowieka szuka wsparcia. Na początku pobytu w schronisku przejawiał agresję lękową. Obecnie okazuje rezerwę w stosunku do nowych osób i potrzebuje czasu, by poznać i zaufać człowiekowi, jednak gdy kogoś zna i lubi, to daje się poznać jako pieszczoch i przytulas.

Stuart

Urodzony w 2018 roku STUART jest stosunkowo nowym mieszkańcem schroniska. To kilkuletni piesek średniej wielkości i smukłej budowy. Jest spokojny, ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. W kontakcie z człowiekiem jest niezwykle delikatny. Zna komendy “siad” i “daj łapę”. Wzorowo znosi zabiegi pielęgnacyjne (przede wszystkim czesanie). Z psami dogaduje się różnie, jego stosunek do kotów nie jest znany.

ARRAX

Urodzony w 2021 roku. Arrax to duży silny pies. Został odebrany z podwórka, a dokładniej – swoje wcześniejsze życie wiódł przy budzie.  Jego początki nie były łatwe – przerażony nie dawał się poznać. Teraz jest zupełnie odmieniony i cieszy się na widok człowieka, chętnie wychodzi na spacery i uwielbia interakcje z ludźmi. 🙂 

Arrax będzie idealnym kompanem na długie piesze wycieczki, czy dog-trekkingi. Podczas spaceru nie zwraca raczej uwagi na przechodzące psy, woli skupić się na węszeniu i eksplorowaniu.  Z kolegą z boksu dogaduje się bez zastrzeżeń. 😃 Szukamy dla niego aktywnej rodziny, która spełni jego wymagania i zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu. temu

TEMU to ok 2 letni mniejszych rozmiarów psiak 😀 Całkiem sympatyczny, niekonfliktowy do innych psów 🙂 Jego sierśc będzie wymagać systematycznej pielęgnacji 🙂

Sordo

Urodzony w 2013 roku. Sordo to średniej wielkości psiak. Sordo niestety niedowidzi, ale świetnie sobie radzi ze wszystkim. Nie wiedział, co to obroża, czy też spacery. Teraz Sordo pięknie śmiga po polach, wesoło podskakując. Chętnie spędza czas z wolontariuszami na spacerach – czasem potrzebuje nakierowania, ponieważ potrafi nie zauważyć wystającej gałęzi, czy słupka. Sordo uwielbia swoich kumpli z boksu, przy nich czuje się pewniej i podpatruje ich zachowania w stosunku do człowieka. Coraz częściej podchodzi na głaskanie, czy na smaczka. Jest uroczym starszym psem, który potrzebuje kochającego domu i ciepła – na pewno będzie cudownym kompanem na długie lata. 

pies

Czorna

To starsza, niewielka suczka, dla której świat się zawalił 🙁 Po 12 latach mieszkania w domu oraz śmierci właściciela trafiła do schroniskowego boksu, gdzie kompletnie sobie nie radzi 😭 Szukamy pilnie chociaż domu tymczasowego na spokojną jesień życia dla staruszki!

Cygar

Urodzony w 2012 roku większy psiak, pomimo swojego wieku – bardzo aktywny i energiczny. Chętnie wychodzi na spacery, podczas których dużo węszy i eksploruje, jak na psa w tym typie przystało. Jest bardzo karny i niezwykle inteligentny – zna komendy ‘siad’ i ‘łapa’. Bardzo dobrze sprawdziłby się na długie wyprawy po plaży czy lesie, a nawet w górach! Cygar to bardzo proludzki pies, który chętnie wchodzi w interakcję z człowiekiem, a także ze starszymi dziećmi. Na wybiegach chętnie biega za piłką, którą bardzo ładnie aportuje. Cygar był również w psim spa, w którym zachowywał się wzorowo. W boksie mieszka z dwoma psimi kolegami i świetnie się z nimi dogaduje! Ale oczywiście chętnych z innym psiakiem, prosimy o spacer zapoznawczy. Ostatnio w boksie Cygar nam trochę posmutniał, dlatego szukamy mu domku, w którym będzie mógł w pełni pokazać swoją piękną osobowość. 

iwo

Urodzony w 2012 roku. Iwo to ogromny, ale bardzo fajny pies! Mimo 11 wiosen, nadal ma ogrom energii, chętnie wychodzi na spacery i nie ma problemu z nawiązaniem więzi z człowiekiem. Cudowny, pokaźnych rozmiarów psiak 😀

Selena

To urodzona ok. 2018 roku piękna sunia w typie owczarka o rudym umaszczeniu, trochę dłuższa niż w standardzie i z pięknym wywiniętym ogonem.

Trafiła do schroniska (2023) w wyniku przypadkowych zdarzeń, otyła i nieufna, a więc początki były trudne. Czas, cierpliwość opiekunów i małe przekupstwa pomogły Selenie oswoić się z nową rzeczywistością i teraz jest teraz bardzo pozytywnie nastawiona do człowieka. Uwielbia spacery i zabawy z piłką, kocha też wodę i potrafi leżeć w strumyku i pluskać się bez końca.

To świetna sunia z dużym potencjałem na aktywnego rodzinnego psa. 

Samica Alfa – zawsze musi być pierwsza i najważniejsza.

Ruddy

Urodzony w 2008 roku Ruddy większość swojego życia spędził w schronisku i nie zaznał wcześniej ciepła, jakie może zaoferować człowiek. Zmieniło się to w schronisku, gdzie Ruddy poznał kogoś, kto mu pokazał że bliskość człowieka nie musi być zagrożeniem. 

Psiak akceptuje ludzi, niejednokrotnie brał udział w dniach otwartych i spacerach w towarzystwie ludzi. 

Jest jednak wciąż trochę nieufny i nieśmiały i nadal nie jest przekonany do dotyku. Przy próbach głaskania przybiera strategię uniku, ale nie zdarzyło mu się zareagować agresywnie.

Ruddy jest psem, który potrzebuje swojej przestrzeni, gdzie będzie mógł zaznać komfortu. Psiak potrzebuje domu, w którym będą szanowane jego granice oraz będzie mu dane ciepło. 

Do innych psów ma stosunek neutralny, nie toleruje kotów.

Sepi

Urodzony w 2013 roku przepięknej urody pies w typie bull, który jest mieszanką siły i wrażliwości. Na widok człowieka emocjonuje się tak bardzo, że całe jego ciało aż wyrywa się do kontaktu – kręci się, podskakuje i poszczekuje. Jest bardzo energiczny i aktywnie lubi spędzać czas poza boksem. Na wybiegu chętnie bawi się piłkami, rzucanymi przez człowieka, ale absolutnie nie chce zostać tam sam – tylko w towarzystwie jest dobra zabawa. 

Na spacerze węszy tropi, czasem też pociąga smycz, ale szybko można to skorygować. WIdać, że bardzo brakuje mu długich spacerów i byłoby dobrze, gdyby przyszły właściciel mógł mu je zapewnić. Mijane psy obserwuje, ale nie reaguje negatywnie.

Trzeba jednak pamiętać, że jest to silny pies w typie rasy AST, więc poszukiwany opiekun to osoba stabilna i konsekwentna.

Sepi poleca się jako wspaniały kompan pieszych wypraw, zabaw w terenie, a także jako przytulacz i kanapowiec

W kontaktach z innymi psami bywa różnie, nie widzimy jednak agresji. Człowieka uwielbia całym sobą 🙂

 

hopi

Urodzony w 2018 roku. To pies w typie teriera, o zdecydowanym charakterku, wykazujący cechy psa dominującego w zakresie ochrony zasobów. Potrzebny jest dom bez innych zwierząt i bez dzieci. 

Hopi potrzebuje świadomego i odpowiedzialnego opiekuna, który rozumie, że z psem dominującym trzeba cierpliwie i systematycznie pracować, wyznaczając jasne reguły, które muszą być przestrzegane.  

Na spacerach Hopi nie sprawia problemów i jest uroczy.

hunter

Urodzony w 2017 roku Hunter – to psiak w typie gończego słowackiego. Na spacerach lubi tropić i węszyć i ma spore pokłady energii. Czas spędzony w schronisku zmienił go i dziś spacer jest dla niego podwójną przyjemnością. Hunter otworzył się na człowieka i okazał się wielkim pieszczochem, który lubi być głaskany, a za pieszczoty potrafi odwdzięczyć się buziakiem.  

W związku z drzemiącymi w nim genami, Hunter potrzebuje ludzi, którzy umiejętnie wprowadzą go w domowe stado i zapewnią niezbędną dawkę aktywności.

frank

Urodzony w 2017 roku. Frank to samiec w typie psa myśliwskiego. Niestety, po raz kolejny wrócił do schroniska po nieudanej adopcji. Frank nie nadaje się do domu z dziećmi, sprawdzi się jednak w rodzinie, gdzie aktywność fizyczna jest na porządku dziennym, gdzie pies będzie w stanie systematycznie i długo eksplorować środowisko.

leonek

Urodzony w 2019 roku. Ogromny i bardzo silny młody pies w typie molosa – tylko dla doświadczonych osób.

 

ŁUPKA

Urodzona w 2011 roku. Cudowna suczka – spokojna, grzeczna i cicha.

Uwaga człowieka jest dla niej ogromną nagrodą. A jak o nią zabiega? W odróżnieniu od innych naszych czworonogów – podchodzi cicho do krat, wpatruje się i wtula w pręty, patrząc na nas przeszywającym brązowym wzrokiem. To urokliwa, grzeczna sunia.

toshiba

Urodzona w 2016 roku Toshiba to piękna cudowna suka w typie owczarka 🙂 Bardzo inteligentna, karna. 

delfis

Delfis to średniej wielkości psiak urodzony ok. 2021 roku. To cudowny pies, w którym można się zakochać po jednym spacerze – nie ciągnie na smyczy, nie zaczepia mijanych psów, po prostu ideał. Podczas spacerów dużo węszy, eksploruje nowe miejsca – co za tym idzie pięknie pracuje nosem. Delfis to uroczy psiak, który na każde zawołanie człowieka wesoło podbiega i cieszy się z otrzymanej nagrody, zarówno w postaci smaczka, jak i ludzkiego dotyku. 

Jeśli nie chcesz zostać obdarzonym przez Delfisa potokiem soczystych całusów, to nie nie siadaj obok niego, bo otrzymasz ten niezwykły prezent w przeciągu sekundy! 

Delfis dobrze dogaduje się ze swoimi kolegami z boksu, a mieszka aż z dwoma. Zna komendę ‘siad’, którą chętnie wykonuje za pysznego smaczka. Szukamy dla niego domu, który pokaże mu czym jest miłość człowieka do zwierzęcia. 

Nestor

Urodzony w 2015 roku. Nestor ma cudowny charakter, jest zupełnie niekonfliktowy i łagodny. Merdaniem ogona wita każdego, kto wchodzi do schroniska. Pies musi jeść mokrą karmę dobrej jakości, ponieważ cierpi na tzw. zachyłek prostnicy. Jeśli właściciel będzie stosował zaleconą dietę, to ta przypadłość w żadnym stopniu nie będzie przeszkadzała Nestorowi w normalnym funkcjonowaniu. Nestor jest duży, wysokością sięga do połowy uda. Zna podstawowe komendy, wzorowo chodzi na smyczy. Nestor jest odrobaczony, odpchlony, zaczipowany oraz posiada wszystkie aktualne szczepienia. Piesek przeszedł również zabieg kastracji.

Aperol

Urodzony w 2016 roku. Znany też jako Api lub Apek. Podczas pobytu Aperola w schronisku obserwowaliśmy jego ogromną zmianę, na lepsze ma się rozumieć, bo w tym czasie bardzo się otworzył na człowieka i stał się wielbicielem miziania i składania buziaków. Uwielbia długie spacery, ale stawia swoje warunki – lubi węszyć i nie ma takiej siły, która by go odciągnęła od ciekawych zapachów, Mimo tej potrzeby węszenia, podczas spacerów lubi też wchodzić w interakcję z człowiekiem. Mimo tego, że dogaduje się ze swoimi schroniskowymi koleżankami, nie nadaje się do domu, w którym są koty.Meryl

Urodzony w 2019 roku. Meryl to średniej wielkości psiak – energiczny, towarzyski i skoncentrowany na relacji z człowiekiem. 

Z naszego schroniska był adoptowany jako szczeniak, jednak zwrócono go, ponieważ nie spełnił oczekiwań poprzednich właścicieli. Meryl uwielbia przebywać w towarzystwie ludzi, kocha wręcz być w centrum uwagi. Podczas naszego biegu pokazał, że towarzystwo dzieci mu nie przeszkadza. Jest niezwykle inteligentny, zna komendy siad i waruj – chętnie uczy się dalej. W okresie letnim chętnie korzysta z baseników z wodą. Zabiegi pielęgnacyjne znosi cierpliwie, a czesanie traktuje bardziej jak zabawę. Meryl będzie cudownym towarzyszem nie tylko na długie piesze wycieczki, ale również bardzo chętnie wskoczy na kanapę, żeby leżeć brzuchem do góry. Przyszły właściciel musi zdobyć jego zaufanie. Meryl potrafi zaufać i wejść w silną więź, ponieważ taką stworzył z wolontariuszką Martyną, która jest dla niego całym światem. Meryl szuka odpowiedzialnego właściciela, który poświęci mu czas i będzie zaangażowany w jego szkolenie i rozwój. 

picanto

Urodzony w 2015 roku. Lubi człowieka, jednak jest dość dominujący w stosunku do innych psów. Picanto niestety ma problem z chodem, posiada tzw. “wojskowy chód”. Nie przeszkadza mu to w życiu, jednak zdajemy sobie sprawę, że przez swoje schorzenie może odpaść już na starcie przy wybieraniu psa do adopcji 🙁


Newton

Urodzony w 2010 roku. Nie wiemy co Newton przeszedł, gdzie żył…

Do nas trafił w stanie tragicznym – wychudzony, ze zmianami skórnymi, wyłysieniami, bojący się człowieka. Właściwe leczenie, troska pracowników, dobre jedzenie i wszystko, co tylko mogliśmy mu zapewnić, doprowadziło go do stanu w jakim jest teraz. Po wcześniejszym Newtonie nie ma śladu.

Dostał od nas wszystko co najlepsze, a teraz jego jedynym pragnieniem jest domowe ciepło i swoi ludzie ❤

Billy

Billy to mniejszych rozmiarów (ok. 10 kg)  psiak urodzony około 2021 roku. Dość długo dorastał do tego, aby zaufać, aktualnie ma swoją ukochaną wolontariusząkę Beatę, która poświęciła mu kawał czasu, aby chłopak nam się trochę otworzył. Teraz Billy pozwala jej się wziąć na ręce i coraz śmielej wychodzi na spacery w towarzystwie kompanów z boksu. Czasem kończy się to leżeniem i głaskaniem przed schroniskiem, a czasem uda się dojść gdzieś dalej. W ostatnich tygodniach Billy zaliczył progres, ponieważ zaczął poznawać nowe ciotki, z którymi też chętnie opuszcza schroniskowy boks. 

Szukamy dla Billy’ego domu (choćby tymczasowego) i opiekuna, który ma doświadczenie w pracy z psami wycofanymi i lękliwymi – ze świadomością, że od razu nie będzie efektu “WOW” w zachowaniu psa. Potencjalny opiekun powinien mieć sporo cierpliwości, empatii i chęci do pracy z takim psiakiem.

Blue

Urodzony w 2014 roku, a od 2015 schronisko jest jego domem. Pomimo tego, że Blue jest z nami już tak długo, to cały czas na jego pyszczku widać radość i chęć do życia. Psiak uwielbia być w ciągłym ruchu, a bieganie za piłeczką to jego cały świat, w końcu Blue + piłka = miłość. Na spacerach ma mnóstwo energii i chętnie pracuje nosem. Niezły z niego mądrala – zna podstawowe komendy, a dodatkowo uczestniczył kiedyś w szkoleniu K9. Będzie on idealnym kandydatem na wszelkie dog-trekkingi i piesze wycieczki. 

Blue potrzebuje konsekwentnego przewodnika, który wyznaczy mu granice i będzie z nim pracował, ponieważ czasem potrafi być niesforny i zaborczy. Jeśli jakaś sytuacja jest dla niego stresująca albo czuje dyskomfort,  może zaregować nerwowo. Wtedy najlepiej dać mu przestrzeń do odstresowania się. Blue nie lubi małych psów, z dużymi raczej się dogada. Nie lubi też przejeżdżających aut, ale uwielbia jazdę autem i chętnie do niego wskakuje. Blue potrzebuje odpowiedzialnej osoby, która go zrozumie i będzie chciała z nim pracować. 

Cher

Urodzona w 2012 roku mniejsza suczka, u nas od 2017 i wciąż czeka. Niech Was nie zmyli jej wiek, ponieważ jest to skoczna i energiczna dziewczyna pełna pozytywnej energii. Zapomniana, niewidoczna… A przecież tylu odwiedzających szuka suczki do kolana. Cher to ulubienica naszych wolontariuszy, każdy ją kocha całym serduchem i tylko czeka na ten dzień, kiedy księżniczka wyfrunie z gniazda. 

Nasza dziewczyna zna podstawowe komendy, jest bardzo inteligentnym psem, który lubi pracować z człowiekiem – uczestniczyła kiedyś w szkoleniu K9. Cher ma za sobą epizod adopcyjny, dlatego szukamy dla niej domu raczej bez innych zwierząt, najlepiej u samotnej starszej osoby lub u świadomej rodziny, która wie, czym jest zagarnianie sobie człowieka tylko dla siebie. Nie pozwólmy na to, aby ten cudowny diamencik tyle lat tkwił za schroniskowymi kratami. 

Cherry

Urodzona w 2022 roku. Ta kruszynka szuka lokum z systematycznymi spacerami! Nie załatwia się w boksie i jest zdecydowanie “nakolankowym” psem domowym.
Jeszcze nie jest wysterylizowana, możemy więc wydać ją wstępnie jedynie na dom tymczasowy. Może on być z opcją domu stałego (ale formalności dopiero po zabiegu).

Chiro

Urodzony w 2019 roku. To malutki piesek, którego przeszłość nie jest nam znana. Jest zamknięty w sobie, zalękniony i niepewny, ale nie przejawia agresji. Trzeba się natrudzić, żeby podpiąć mu smycz i trzeba to robić bardzo delikatnie, bo wyraźnie widać, że się boi, jeśli kogoś nie zna. Osobie znanej i lubianej pozwala na pieszczoty i radośnie reaguje na jej widok. Chętnie się bawi swoją ulubioną piłeczką. Na spacerze idzie ładnie na smyczy, chętnie korzysta z ochłody w strumyku, lubi się tarzać po trawie, piasku czy żwirku, co traktuje, jako rodzaj masażu. Uległy w stosunku do innych psów. U Chiro wykryto w schronisku problemy z sercem, ale odkąd przyjmuje leki kardiologiczne, funkcjonuje całkiem dobrze. Należy jednak pamiętać, że długie i forsowne spacery nie są wskazane.

Dany

Dany to średniej wielkości psiak urodzony około 2015 roku, u nas od 2016. Dany to wycofany psiak, który nigdy nie poczuł czym jest miłość, czy dotyk. Prawie całe swoje życie spędził w schronisku i to jest życie, które zna najlepiej. Dany to raczej niedotykalski pies, chociaż w boksie pozwala sobie założyć szelki osobom, które zna. Świetnie dogaduje się ze swoim kolegą z boksu – Blue jest z nim wręcz zrośnięty. Dzięki niemu chętniej wychodzi z boksu na spacery. 

Szukamy dla niego domu raczej z innym psem, dzięki któremu będzie mu łatwiej otworzyć się na ludzi. Najlepiej, gdyby trafili się opiekunowie z doświadczeniem w pracy z psami wycofanymi, którzy nie będą po kilku dniach oczekiwali efektu “WOW”. Liczymy na to, że w końcu znajdzie się ktoś, kto poświęci mu czas i będzie chciał odmienić jego los. 

Gienek

Urodzony w 2017 roku, duży pies, w typie golden retrievera. Jest dość silny i energiczny, ale też i kontaktowy w stosunku do ludzi. W stosunku do innych psiaków próbuje dominować, ale nie w agresywny sposób. 

Podczas spacerów zdarza mu się złapać smycz w zęby, ale kiedy już się uspokoi, puszcza ją – w ten sposób wyraża podekscytowanie spacerem. Bardzo lubi mizianko i kontakt z człowiekiem. 

Jest dość uparty, potrafi położyć się na ziemi, aby nie kończyć spaceru zbyt szybko. 

Goofy

Urodzony w 2012 roku Goofy jest młody duchem. Jest aktywnym psem, który potrzebuje czasu aby się wybiegać – bardzo lubi zabawy z patykami i dłuższe spacery, podczas których wykorzystuje swoje pokłady energii. 

W warunkach schroniskowych nie wykazuje agresywnych zachowań, jednak denerwuje się, kiedy za długa smycz plącze mu się między łapkami. W takich sytuacjach radzi sobie sam i raz-dwa jest gotowy do dalszego spaceru. Jest dość upartym niuchaczem, nic nie odciągnie go od ciekawie pachnącego miejsca. 

Czasami sprawia wrażenie samotnika, ale lubi kontakt z człowiekiem, a wręcz bardzo go potrzebuje.

Kanashi

Urodzony w 2022 roku Kanashi to niewielkich rozmiarów (ok. 10kg) młody, wesoły piesek. Na spacerach ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie reaguje też na przechodzących ludzi, ani na przejeżdżające rowery. Nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi, ani do innych psów. Lubi głaskanko, bez problemu pozwala się wziąć na kolana i poprzytulać, aż nie do wiary, co taki piesek robi w schronisku!

Killer

Urodzony w 2017 roku. Samiec rasy długowłosy owczarek niemiecki. Zna kilka podstawowych komend, posłuszny i karny, choć we wcześniejszym domu miał kilka nieciekawych incydentów. W warunkach schroniskowych pies “do rany przyłóż”. Uwielbia zabawy w rzucanie piłki, nie pogardzi dobrym smakołykiem. Reaguje na imię i całkiem ładnie chodzi na smyczy i jest przyzwyczajony do auta. 

Wymaga konsekwentnego prowadzenia i sporej dawki ruchu.

Truman

Urodzony w 2017 roku. Truman to szorstkowłosy energiczny psiak, nieduży – powyżej kostki. Chętnie współpracuje z człowiekiem, a za smaczki zrobi wszystko! Jest bardzo sprytny, umie na przykład podskoczyć do klamki i otworzyć ją.\ pyszczkiem. Wolno żyjące koty gania, obce psy mijane na spacerze albo lekceważy, albo do nich ciągnie, a szczególnie do tych dużych. W boksie jest psem dominującym.

Denver

Urodzony w 2020 roku. Denver to wulkan energii! Na spacerach dużo węszy i takimi węchowymi zabawami warto go pomęczyć, bo kiedy już się wyciszy, to podchodzi na zawołanie; odpowiada na komendy “siad” i “daj łapę”.

Do ludzi ma stosunek neutralny, natomiast inne psy zaczepia i czasem też (rzadko) wyskakuje do przejeżdżających samochodów.

Z tym psem warto konsekwentnie  popracować, aby okiełznać jego energię i zachowanie, ale przy systematycznej pracy nie będzie to trudne.

Ivar

Urodzony w 2018 roku Ivar jest owczarkiem niemieckim, niestety z pojawiającymi się, typowymi problemami dla tej rasy. Na spacerach z wolontariuszami bardzo spokojny, kontaktowy i łasy na smaczki.

Jupi

Urodzony w 2018 roku to energiczny, pozytywny i zapatrzony w człowieka psiak. 

Uwielbia bawić się w szarpanie zabawek i aportowanie. Bardzo lubi spędzać czas z człowiekiem, zwłaszcza z dziećmi, z którymi świetnie się dogaduje. Nie reaguje na inne psy, z którymi się mija, ale czasami podgryza smycz w ekscytacji. W takich sytuacjach wystarczy, aby się trochę uspokoił, wtedy w pełni korzysta ze spaceru. 

Mimo schroniskowej rzeczywistości Jupi jest bardzo pozytywny, a jego radość jest zaraźliwa.

Minos

Urodzony w 2017 roku. Minos jest niemałym psiakiem o pięknych bursztynowych oczach. Niesamowicie cieszy się na widok wolontariuszy i na każde wyjście na spacer, bo uwielbia wyprawy w pola i do lasu. Na spacerze okazuje swoją radość, biegajac, tarzając się w trawie i zachęcając do wspólnej zabawy, zupełnie jak szczeniak. Ze swoją ulubioną wolontariuszką miło spędzają czas, siedząc na trawie i oddając się głaskom. Minos wystawia wtedy brzuch do głaskania i łapką dopomina się o więcej pieszczot. 

Osoby zainteresowane adopcją Minosa powinny wiedzieć, że dobrze dogaduje się on ze współtowarzyszami z boksu, był również na kilku spacerach z udziałem dziecka. Minos potrzebuje kontaktu z człowiekiem oraz dużo domowego ciepła i miłości

Sajmon

Urodzony w 2019 roku Sajmon to nieduży, ale z pewnością silny pies. Kiedy jest na spacerze, chce z niego korzystać najbardziej jak się da, więc zdarza mu się ciągnąć.  Na początku spaceru jest zainteresowany wszystkim innym dookoła. Jest psiakiem, który wymaga pracy ze swoim nowym człowiekiem. 

Zdarza mu się nakręcać na inne psy, podczas mijania się z nimi. Mimo to, Sajmon jest pozytywnym pieskiem, lubiącym mizianko za uchem.

Shiro

Urodzony w 2020 roku to kochający ludzi, energiczny piesek, który potrzebuje, by poświęcić mu czas i popracować nad różnymi jego reakcjami, gdyż ma w sobie dużo energii, z którą nie zawsze sobie radzi. 

Po głębszym poznaniu okazuje się świetnym psem, gotowym do nauki nowych umiejętności. 

Bardzo lubi węszyć podczas spacerów oraz chętnie oddaje się tropieniu i aportowaniu. 

Prime

Prime to cudowny mały piesek o krótkich łapkach, uśmiechniętej mordce i mięciuteńkiej sierści. Jest bardzo przyjazny i pozytywnie nastawiony do człowieka, kocha mizianie i wspina się na tylne łapki, aby głaskać go po boczkach. Ładnie chodzi na smyczy, a na spacerze co jakiś czas odwraca się i patrzy w oczy, kontrolując, czy opiekun też z nim idzie. Wyraźnie lubi utrzymywać kontakt wzrokowy, a człowiek wydaje się być dla niego najważniejszy.  Rozumie komendy “siad”, “daj łapkę”

Prime jest raczej niekonfliktowy w stosunku do innych psów. 

Urodził się ok. 2020, w schronisku przebywa od 2023.

To świetny kandydat na oddanego przyjaciela, tylko się zakochać!

Lajos

Urodzony w 2012 roku. Uwielbia kontakt z człowiekiem, ale musi wszystkiego się nauczyć, bo całe życie spędził w schronisku. To bardzo karny i inteligentny pies. W kontakcie z dziećmi jest pozytywny, spokojny i delikatny. Nie reaguje na koty, z innymi zwierzętami też raczej się dogada. 

Nie każdą formę dotyku akceptuje, niektóre miejsca na ciele powodują jego spięcie, ale nigdy agresję – zazwyczaj sygnalizuje, że tego nie chce. Milusiński na własnych warunkach – potrafi obdarować człowieka gradem całusów, ale wtedy, kiedy czuje się bezpieczny i sam tego chce.

Potrafi chodzić na smyczy, uwielbia zabawy na wybiegu i aportowanie piłeczek.

Deker

Urodzony w 2013 roku. To psiak wycofany i uparty, a relacja z człowiekiem odbywa się na jego zasadach – to on wyznacza granice, które trzeba uszanować. To bardzo wrażliwy psiak, a praca z nim wymaga czasu i cierpliwości. Aby zdobyć jego zaufanie, trzeba włożyć ogrom pracy. Jednocześnie jest to piesek uległy, który nie wykazuje żadnej agresji. Szuka wsparcia w drugim psie. Deker już tak długo mieszka w schronisku… czy znajdzie domek na stare lata?

Dizzy

Urodzony w 2021 roku. Ten mały szorstkowłosy psiak jest dominantem w stosunku do koleżanki ze schroniskowego  boksu. Na spacerze ładnie idzie na smyczy, jednak w stosunku do napotkanych psów przejawia agresję. W kontakcie z człowiekiem to pieszczoch i łasuch, choć na początku pobytu w schronisku był bardzo nieufny. Praca wolontariuszy sprawiła jednak, że zdołał zaufać i pokochać człowieka ze wszystkich sił. Preferowany jest cierpliwy opiekun, dom bez dzieci i innych zwierząt. 

 

Dollie

Urodzona w 2021 roku. Dollie to nieufna, nieśmiała i bardzo delikatna suczka. Musi się przekonać do człowieka, ale jak kogoś pozna, to wychodzi z niej amatorka pieszczot i przytulasów. Łasa na smaczki.

Doris

Urodzona w 2018 roku. To malutka proludzka sunia, łasa na pieszczoty. Na spacerach ładnie chodzi na smyczy. Jej stosunek do innych psów bywa różny, ale na przykład kolegę ze schroniskowego boksu umiała sobie podporządkować

Dandy

Urodzony w 2019 roku Dandy to mały łaciaty piesek, bardzo oryginalnie umaszczony. Jest wesołym pieszczochem, który ładnie chodzi na smyczy. Delikatny i nieśmiały w stosunku do nowych osób.

Demodex

Demodex, a w skrócie Demoś to urodzony około 2011 roku większy psiak. O jego stan zdrowia dzielnie walczyły panie z naszego gabinetu weterynaryjnego, gdy przyjechał do nas z Gminy Damnica bardzo wychudzony, ze świerzbem, a także z innymi chorobami, będącymi skutkiem wielu zaniedbań. Dzięki staraniom pracowników Demiś zmienił się całkowicie – z psiaka bez sierści, wychudzonego i bez życia, stał się psem pełnym pozytywnej energii. Nabrał odpowiednich kształtów i rozmiarów, ale zyskał również na sile. 

Chętnie wychodzi na spacery, na których dzieli czas pomiędzy węszeniem, a mizianiem. Lubi i bardzo chętnie inicjuje wszelkie kontakty z człowiekiem. Na jego pyszczku zawsze widnieje szeroki uśmiech i wdzięczność, którą obdarza każdego dwunożnego kumpla. Przyszły właściciel będzie musiał zadbać o jego kondycję i sylwetkę, ponieważ chłopak powinien zrzucić nadwagę. 

Demoś mieszka w boksie z innym psem, z którym się dogaduje, ale jest bardziej dominujący. Demo zna komendę ‘siad’, którą wykona w mgnieniu oka, jeśli na horyzoncie pojawi się dobry smaczek. 

Po wielu perypetiach psiak szuka domu, który będzie po prostu na zawsze i który zapewni mu to czego on najbardziej potrzebuje. 

Rugi

Urodzony w 2018 roku. Gdyby nie te krótkie nóżki, RUGI wyglądałby zupełnie jak pełnowymiarowy owczarek. To piesek, który uwielbia człowieka, choć w pierwszej chwili jest trochę nieśmiały. Jednak gdy bliżej kogoś pozna, to kocha go całym sercem i staje się cudownym kompanem. Uwielbia się przytulać i przebywać w towarzystwie człowieka. Na spacerze jest posłuszny, chętnie korzysta z ochłody w strumyku, jest łasy na smaczki. Świetnie się sprawdzi zarówno jako pieszczoch do towarzystwa, jak i do obrony posesji.

Prodo

Urodzony w 2020 roku Prodo to wesoły piesek, oddany przyjaciel człowieka. Jest bardzo spragniony kontaktu, ufny i otwarty również w stosunku do obcych, a zarazem bardzo delikatny. Uwielbia być głaskany i dostawać smaczki. Inne psy ignoruje, unika sytuacji konfliktowych z nimi i nie wdaje się w bójki. Prodo trafił do schroniska w wyniku interwencji wraz z sześcioma innymi psami, które znalazły już swoje domy, a ten ufny i łagodny piesek wciąż tu siedzi i czeka na swojego troskliwego opiekuna, którego będzie mógł pokochać całym sobą!

Volt

Urodzony w 2016 roku. Zwrócony z adopcji ze względu na strach przed zniszczeniami… Volt był adoptowany jako kompletnie niezsocjalizowany psiak. Do czasu adopcji nie dawał się podpiąć i nie zaznał korzyści ze spacerów. 

Jedynym plusem zwrotu z adopcji jest to, że po tych 6 miesiącach pobytu w domu, psiak w końcu wychodzi z boksu i rzeczywiście jest bardziej nastawiony na człowieka, niż kiedyś. Zdarza mu się dominować inne słabsze psy. Trudność mogą mu sprawiać duże zmiany w życiu codziennym – psiak zdecydowanie potrzebuje stałych rytuałów, dających poczucie bezpieczeństwa.

Lizzy

Urodzona w 2017 roku Lizzy to kudłata suczka, która przed trafieniem do schroniska żyła jak dzikie zwierzę. Teraz wymaga socjalizacji, troski i cierpliwości. 

Najbezpieczniej czuje się w boksie, wtedy pozwala się pogłaskać i bierze smaczki z ręki. Długo nie chciała stamtąd wychodzić, ale towarzystwo i wsparcie kolegi z boksu pomogło jej przełamać lęk. Na zewnątrz Lizzy wciąż boi się kontaktu z człowiekiem, ale jest bardzo łagodna – nie warczy i nie pokazuje zębów. Gdy się boi, próbuje ratować się ucieczką i gryzie wtedy smycz.

Na spacerze umie iść ładnie przy nodze, obserwując opiekuna. 

Shila

Urodzona w 2016 roku Shila to suczka średniej wielkości, mieszaniec husky. Została porzucona przez właścicielkę i początki w schronisku nie były dla niej łatwe. Nowe miejsce, nowe osoby i stres porzucenia sprawiły, że trudno jej znów zaufać człowiekowi.

Mimo, że zza krat potrafi postraszyć, to lubi już pieszczoty od osób, które zna i którym ufa, choć kontakt dotykowy odbywa się na jej zasadach – okazuje, gdy go sobie nie życzy. 

Zna podstawowe komendy, całkiem ładnie chodzi na smyczy i reaguje na swoje imię. Dobre smaczki pomagają w kontakcie i zachęcają do współpracy z opiekunem. Ładnie reaguje na korekty.

Nie przepada za innymi psami, mijając je na spacerze dąży do konfrontacji, ale w stosunku do towarzysza z boksu nie wywołuje konfliktów.

UWAGA !!!

Wyżej przedstawione propozycje nie są dla Ciebie wystarczające? Zatem zerknij na naszego FACEBOOKA- w albumie “psy do adopcji” posiadamy wszystkie aktualne zwierzaki, które czekają na swój dom 🙂

PAMIĘTAJ!

Jeżeli z jakichkolwiek względów uznasz że nie jesteś w stanie dalej zajmować się zaadoptowanym psem lub kotem nie porzucaj go! Skontaktuj się ze schroniskiem, pomożemy ci znaleźć nowych opiekunów dla psa/kota, umieścimy zdjęcia z ogłoszeniem na portalach internetowych, w gazecie. Postaraj się aby zwierzak nie musiał wracać do schroniska, jeśli jednak nie masz innego wyjścia to lepsze to niż pozostawienie go na pastwę losu!