Adoptuj nie kupuj

Znajdź zwierzaka
Witaj

Super, że myślisz o adopcji

Zanim zdecydujesz się przyjąć pod swój dach nowego czworonożnego domownika przemyśl to – pamiętaj, że bierzesz na siebie odpowiedzialność za żywą istotę, która czuje, kocha, cierpi i tęskni. Jest to odpowiedzialność na wiele lat a nie tymczasowy kaprys. Pies nie jest rzeczą, a schroniska to nie hipermarkety, w których się wybiera, co się komu bardziej podoba. Psy w schroniskach to psy w potrzebie, skrzywdzone, nieraz okrutnie potraktowane przez człowieka, wymagające specjalnej troski i opieki, czasami chore i potrzebujące leczenia. Pamiętaj decyzja o zaadoptowaniu psa powinna być podjęta wspólnie przez całą rodzinę.

Ankieta przedadopcyjna

Przed adopcją zwierzaka z naszego schroniska należy wypełnić ankietę przedadopcyjną.

Pliki do pobrania:

Pamiętaj!

Jeżeli z jakichkolwiek względów uznasz że nie jesteś w stanie dalej zajmować się zaadoptowanym psem lub kotem nie porzucaj go! Skontaktuj się ze schroniskiem, pomożemy ci znaleźć nowych opiekunów dla psa/kota, umieścimy zdjęcia z ogłoszeniem na portalach internetowych, w gazecie. Postaraj się aby zwierzak nie musiał wracać do schroniska. W naszym zespole są osoby zajmujące się behawiorem zwierząt- postarają się pomóc rozwiązać zaistniałe problemy, doradzić coś co pomoże przywrócić równowagę w waszym życiu. Gdy jesteś jednak zbyt mocno zdesperowany- daj nam czas byśmy znaleźli chociażby tymczasowe lokum zwierzakowi, dla którego powrót do schroniska to ogormny stres i trauma.

Krok pierwszy: DECYZJA

Odpowiedz sobie na kilka zagadnień:

Czy wszyscy członkowie rodziny zgadzają się na przyjęcie do domu zwierzaka i są w stanie wziąć na siebie współodpowiedzialność za niego?

Czy jesteś w stanie zapewnić mu codzienne wyżywienie oraz świeżą wodę?

Jeżeli nie masz ogrodu, to czy Ty lub członkowie twojej rodziny znajdziecie ochotę i czas na spacery z psem przynajmniej trzy razy dziennie, niezależnie od pogody?

Jeżeli pies ma pilnować Twojego domu, to czy jesteś w stanie zaopatrzyć go w wygodną, ciepłą budę, ogrodzony kojec i stały dostęp do wody i karmy?

Czy zapewnisz PSU/KOTU regularne szczepienia, oraz w razie choroby opiekę weterynaryjną?

Czy wiesz, komu oddasz psa/kota pod opiekę w czasie twoich wyjazdów, jeżeli zwierzę nie będzie mogło jechać z Tobą?

Czy Ty lub członkowie Twojej rodziny znajdziecie czas na pielęgnację i wspólną zabawę?

Czy możesz zabezpieczyć psa/kota przed niepotrzebnym rozmnażaniem?

Pies/kot może żyć kilkanaście lat, przez cały ten czas potrzebuje Twojej opieki, pomocy i cierpliwości!

Jednak w zamian za to nigdzie na świecie nie znajdziesz przyjaźni, wdzięczności i oddania równie wielkiego, jak to, które potrafi okazać przygarnięty ze schroniska pies czy kot.

Jeżeli na powyższe zagadnienia jesteś w stanie odpowiedzieć twierdząco, a Twoja chęć przygarnięcia psa podyktowana jest potrzebą serca – powitamy Cię serdecznie w schronisku i z radością oddamy pod twoją opiekę jednego z naszych podopiecznych.

Krok drugi: WYBÓR

Zanim przyjdziesz po swojego nowego przyjaciela zastanów się jaki ma on być. Jeżeli nie jesteś pewien jaki piesek pasuje do Ciebie możesz poprosić o pomoc w wyborze pracowników schroniska, lub umówić się z doświadczonymi wolontariuszami, którzy przed odwiedzinami w schronisku chętnie spotkają się z Tobą i pomogą Ci dokonać wyboru. PAMIĘTAJ: wygląd to nie wszystko. Nasi podopieczni mają zróżnicowane potrzeby, niektóre borykają się z problemami. Wy jako potencjalni adoptujący również różnicie się nie tylko wolnym czasem, ale również warunkami- PRACOWNICY postarają się znaleźć złoty środek i znaleźć dla was odpowiedniego pupila.

Krok trzeci: ADOPCJA

Nadszedł ten wielki dzień, kiedy zabierzesz ze sobą do domu nowego członka rodziny. Musisz być na to dobrze przygotowany. Pamiętaj, że Ty może będziesz trochę zdenerwowany, ale dla psa/kota to będzie nie tylko wielka radość, ale i ogromny stres. Zanim pojedziesz do schroniska przygotuj w domu miejsce dla Twojego nowego przyjaciela – legowisko, na którym będzie spał, oraz miskę z wodą w dogodnym dla Ciebie i zwierzaka miejscu. Jeżeli pies będzie mieszkał w budzie, pamiętaj, aby w kojcu była miska z wodą. Jadąc do schroniska zabierz ze sobą potrzebne rzeczy tj. smycz i obrożę w przypadku adopcji psa lub transporter w przypadku adopcji kota. Zarezerwuj sobie przynajmniej 2 godziny czasu, aby można było spokojnie wybrać zwierzaka, załatwić formalności i mieć chwilkę czasu na pierwsze zapoznanie. Pracownik schroniska oprowadzi Cię po terenie, pokaże psy/koty i odpowie na pytania dotyczące tych, które Cię interesują.

Zabranie wybranego zwierzaka do domu jest poprzedzone spisaniem umowy adopcyjnej. Przeczytaj ją koniecznie przed podpisaniem.

Krok czwarty: NARESZCIE W DOMU

Pierwsze chwile a nawet godziny w nowym domu są dla Ciebie i dla psa/kota bardzo ważne. Zwierzak może się różnie zachowywać, pamiętaj, że jest teraz w ogromnym stresie. Z nerwów może załatwić się na dywanie, pogryźć ulubione kapcie, ale także schować się w kącie ze strachu. Nie wiesz w końcu, jakie miał doświadczenia i przejścia w przeszłości.

Jeżeli zaadoptowałeś szczeniaka sprawa może wyglądać trochę inaczej. Malec będzie Cię potrzebował, nie zostawiaj go samego na pierwszą noc, niech śpi przy Tobie. Nie zostawiaj szczeniaka od razu w kojcu, to przecież jeszcze „dziecko”.

Psy do Adopcji

Pele

5 letni, większych rozmiarów psiak 🙂 Może mieć niewielki problem w kontaktach z mężczyznami 🙂

Aslan

Aslan to ok. 5-letni duży samiec. Przyjechał do nas z łatką agresora – jak się okazało ową agresję wykazywał ze strachu. Teraz prawie każdy wolontariusz podepnie go do smyczy bez żadnych obaw, co nie zmienia faktu, że Aslan jest psem, któremu w domu jasno trzeba będzie wyznaczyć zasady. Świetnie sprawdzi się w sporcie, ma też duże predyspozycje do opanowania nie tylko podstawowego, ale również zaawansowanego posłuszeństwa 🙂

Koty do adopcji

sówki

3 miesięczne sówki gotowe do adopcji <3

SASZKA

SASZKA to młoda koteczka szukająca fajnego domku 😀

13 kociąt

Tyle, a nawet i więcej naszych najmłodszych szuka nowych domów 🙁

Wszyscy czworonożni podopieczni Naszego Schroniska dla Zwierząt, którzy ukończyli kwarantannę oczekują na dom stały.

Dorosłe psy i koty zamieszkujące słupskie Schronisko w chwili wydawania do adopcji są:

 • zaszczepione przeciwko wściekliźnie oraz chorobom zakaźnym,
 • odrobaczone jak również zabezpieczone przeciwko pchłom i kleszczom,
 • zachipowane
 • sterylizowane/kastrowane lub jeżeli adoptujący zdecyduje się na adopcję zwierzęcia które nie przeszło jeszcze zabiegu MUSI zobowiązać się do wykonania zabiegu we własnym zakresie.
 • W schronisku obowiązuje opłata adopcyjna

W momencie adopcji pracownik Schroniska przekazuje osobie adoptującej książeczkę zdrowia psa/kota

Osoba zainteresowana adopcją psa powinna:

 • odwiedzić Schronisko w celu odbycia rozmowy z pracownikiem oraz kilku spacerów z wybranym psem, aby móc się z nim lepiej zapoznać, ocenić, czy spełnia on oczekiwania przyszłego właściciela.

W przypadku psów wykazujących oznaki agresji, lub psów rasy niebezpiecznej, Schronisko może wprowadzić obowiązek kilku wizyt przed adopcyjnych, jak też odbycia przez wyznaczonego pracownika Schroniska, wizyty sprawdzającej warunki bytowe osoby starającej się o adopcję.

 • Podpisać niezbędne dokumenty w biurze schroniska, tj.: umowa adopcyjna, dokument identyfikacyjny. Opłata w przypadku adopcji dorosłego psa wynosi 100 zł, szczenięcia 50 zł, psa powyżej 8 roku życia lub z defektem- adoptujący jest zwolniony z opłaty
 • W chwili adopcji należy posiadać ze sobą smycz i obrożę, w celu bezpiecznego i komfortowego przetransportowania zwierzęcia do miejsca docelowego.

Osoba zainteresowana adopcją kota powinna:

 • spędzić przysłowiową chwilkę w budynku kociarni, aby móc spośród wszystkich zamieszkujących tam kotów trafnie wybrać swojego przyszłego towarzysza/ towarzyszy.
 • podpisać niezbędne dokumenty w biurze schroniska, tj.: umowa adopcyjna, dokument identyfikacyjny. Opłata w przypadku adopcji kociąt lub dorosłego kota wynosi 50 zł. (pięćdziesiąt złotych), w przypadku kota z defektem lub powyżej 8 roku życia- adoptujący zwolniony z opłaty
 • W chwili adopcji należy posiadać ze sobą transporter , w celu bezpiecznego i komfortowego przetransportowania zwierzęcia do miejsca docelowego.

ADOPTOWAĆ ZWIERZĘ MOŻE OSOBA:

 • dorosła, na podstawie okazania dowodu osobistego;
 • odpowiednio przygotowana do adopcji – posiadająca niezbędne przybory opisane wyżej, która zapoznała się ze zwierzęciem i spełnia wszelkie wymagania adopcyjne.
 • zamieszkująca lokal własnościowy.

W innym przypadku wymagane jest przedstawienie odpowiedniej zgody ze strony właściciela lokalu na bytowanie zwierzęcia wraz z zamieszczeniem numeru kontaktowego do niego. Informacja taka jest weryfikowana przez pracownika Schroniska w drodze wykonania rozmowy telefonicznej.

PRACOWNIK SCHRONISKA MA PRAWO ODMÓWIĆ WYDANIA ZWIERZĘCIA W PRZYPADKU:

 • osoby będącej pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Jeśli pracownik Schroniska posiada wątpliwości odnośnie stanu trzeźwości osoby odwiedzającej, ma prawo odmówić wydania zwierzęcia.

 • osoby agresywnej,
 • osoby, co do której istnieją uzasadnione informacje dotyczące  niewłaściwego, niehumanitarnego traktowania zwierząt w przeszłości,
 • osoby, wobec której  istnieje podejrzenie prowadzenia handlu zwierzętami,
 • osoby, która w przeszłości złamała warunki umowy adopcyjnej lub też bez uzasadnionej przyczyny zwróciła/porzuciła adoptowane wcześniej zwierzę.

W trosce o dobro i los zamieszkujących w słupskim Schronisku zwierząt, pracownik Schroniska, po przeprowadzeniu wywiadu z osoba chcącą adoptować zwierzę może odmówić wydania zwierzęcia do adopcji.

UWAGA !!!

SCHRONISKO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO WYBORU ODPOWIEDNIEGO OPIEKUNA DLA ADOPTOWANEGO ZWIERZĘCIA.

Przekaż 1.5% podatku

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1.5% swojego podatku na działalność naszego schroniska

KRS: 0000154454

koniecznie dopisać SCHRONISKO W SŁUPSKU